Tuurit-Tuurit sai oodatud kutse osaleda Kihnu traditsioonilisest Kaluritepäevast alguse saanud kogu pere peol Kihnu Mere Pidu 2016. Pidu on nime saanud Järsumäe Virve kuulsaks saanud laulu järgi.
Pidu toimus juulikuu teisel nädalavahetusel Kihnu sadamas. Kihnu folkloor, käsitöö ja kombestik kanti 2003. aastal UNESCO pärimuskultuuride meistriteoste maailmanimekirja ning Kihnu Mere Pidu on saare suurim üritus, kus tutvustatakse kõike seda ka väljastpoolt tulijatele. Seda enam oli meil uhke olla kutsutud esinejate pikas nimekirjas, et kohalikule rahvale ja külalistele rõõmu pakkuda.
Planeerisime ennast pikemalt peost ja sellega seonduvatest üritustest osa saama ning seetõttu maabusime Kihnu juba lõunase praamiga. Kohe haaratigi kogu meie kollektiiv aktiivselt peomeeleollu. Väike tantsusoojendus ühe õhtuse peaesineja Kihnu Poisid ansambliga pani tuurid käima. Sellel ajal kui tüdrukud kihnlaste käsitööd sadama laadal imetlesid pandi mehed ilma pikema jututa kalapaati kihnlastega ja massakatega (mandriinimesed kihnu keeles) rammu katsuma.
Muidugi said osavad peoperemehed selles ja ka muudes lihasjõudu vajavates ülesannetes parimal moel hakkama mille üle meil ainult hea meel oli. Kihnu mees on ikka üks sitke sell.
Õhtu edenedes tuli rahvast ja külalisi sadama peoplatsile muudkui juurde ning meie esinemiskorra ajal saime tantsida juba pea täismajale.
Kihnu Mere Pidu on üks eriline ja tähelepanuväärne sündmus – seda nii asukoha, inimeste kui oma atmosfääri tõttu. Kohalik õlu ja kala maitsesid hea, inimesed olid rõõmsad ning pidu vägev!
Kihnus on ainsana Eestis säilinud tantsimine ringis liikudes, ja seda nägi ning sai kogeda õhtusel suurel tantsupeol sellel soojal ja sumedal juulikuu suveõhtul koos heade sõprade ning toredate inimestega. Täname Sind, Kihnu, sooja vastuvõtu ja meeldejääva peo eest!